Jā, tieši ar tādu saukli beidzas jaunā Ibumetin bērniem un arī citas šī medikamenta reklāmas. Lieki piebilst, ka, ieraugot, ka arī mazie jau no bērnības tiek pieradināti pie ripām, pie sevis nodomāju - cik gan tālu tā pasaule var iet! Neesmu no tām, kurām somiņā vienmēr ir Ibumetin, lai to iedzertu, kad iesāpas galva, vēders, kāja vai vienkārši tāpat. Tomēr jāsaka, ka kļūdījos veselos divos aspektos. Pirmkārt, pavisam nesen lasīju rakstu vienā no saviem šībrīža mīļākajiem žurnāliem GEO par to, ka mūsdienu civilizācija dzīvo vismierīgākajā laikmetā visā pasaules vēsturē! Dažiem tagad nu tik ir brīnumi - kā tad tā? Kā ar kariem, nemieriem un slepkavībām, par kurām mediji ziņo vai katru dienu? Jā, vardarbības joprojām ir daudz, tomēr uz mūsu visu skaita un agrāko vardarbību fona, tas ir neliels skaitlis. Un galu galā neviens taču neraksta un neziņo par tiem miljoniem, kuri gandrīz ik dienas mirst mierīgā, klusā nāvē savā gultā vai slimnīcas palātā. Ticiet vai ne, bet mūsdienu demokrātija, cilvēktiesības un valdošā politika, kuru mēs tik bieži nosodām, ir cēloņi tam, ka šodien neviens vairs nevar tik vienkārši un nepiespiesti ņemt un kādu nogalināt. Miera laikmetā dzīvojam! Otrā kļūdīšanās sanāca brīdī, kad pēc mazliet nepiemērota apģērba uzvilkšanas un pabraukāšanās ar riteni 2h garumā pa Rīgas naksnīgajām ielām vējā un aukstumā, sestdienas rītā secināju, ka esmu saaukstējusies. Par spīti visu dienu dzertajām siltajām tējām un mammas paštaisītā priežu sīrupa pastiprinātas lietošanas, naktī uz svētdienu no kakla sāpēm bija pat grūti aizmigt, kā rezultātā iedzēru vienu no Ibumetin tipa tabletītēm... un palīdzēja! Re kā sanāca, šausminājos par tām ripiņām un beigās pašai nāca talkā. Tā jau laikam ir - palīdz tās zāles, tomēr tas nenozīmē, ka tās būtu jālieto regulāri.
Vēl es ar jums gribētu padalīties savā pēdējo dienu lielākajā atziņā, kura man sagādāja lielu vilšanos. Šajā semestrī beidzot bija iespēja pašiem izvēlēties priekšmetus, ko apgūt. Es izvēlējos dažus tādus, kuriem pavasarī būs prakse neatkarīgi no tā, vai studenti būs to mācījušies vai nē. Likās pavisam likumsakarīgi, ka tie jāizvēlas, lai pavasarī būtu vieglāk. Pēdējās nedēļas pasniedzēji un sevišķi dekāns arvien biežāk atgādina par bakalaura darba tēmas izvēli, tiek ieteikti daži varianti, piedāvātas labas iespējas. Tomēr, godīgi sakot, neviens no piedāvātajiem variantiem mani vēl ne reizi nav tā patiešām uzrunājis. Man gribas uzrakstīt tādu darbu, kurš vēlāk spētu īstenoties reālā objektā vai rīcību sistēmā, lai tas nebūtu tikai viens no daudzajiem tur kaut kur tajās datubāzēs, viens no tiem, kas noputēs arhīvā. Taču sarunas ar dažiem jaunatklātiem domubiedriem man ir likušas domāt, ka visur un vienmēr pastāv sistēma, kura neļauj un negrib ļaut cilvēkiem radīt tiešām vajadzīgas, inovatīvas lietas. Žēl, ka šajā sakarā man nākas vilties savā fakultātē, vietā, kurā es esmu apguvusi tik daudz, tomēr sāku šaubīties, vai spēšu savas zināšanas attīstīt tajā virzienā, kurā vēlos, vai mani nepiespiedīs virzīties tur, kur grib viņi. Piemēram, pirms paša bakalaura darba ir jāuztaisa darba projekts, kuru vērtēs komisija un tad mums pateiks, vai ir vērts un viņuprāt iespējams uztaisīt darbu tieši par tādu tēmu. Bet ja nu es gribu rakstīt par kaut ko visuprāt neiespējamu, par kaut ko inovatīvu? Bez maz vai sanāk, ka es nevaru pētīt to, ko gribu, ka man jāpēta tas, ko vajag viņiem. Pārdomāju visu un sapratu, ka jau esmu zaudējusi šai sistēmai, izvēloties tos priekšmetus, kuriem noteikti būs prakse. Kāpēc gan praksei būtu jābūt visiem, ja visi nemācās šo priekšmetu? Kāpēc viens kurss tiek stādīts augstāk par citiem? Kāpēc vienā jomā pētījumi ir atbalstītāki, lai gan tie nekādu reālu labumu sabiedrībai nedod? Atbilde ir tikai viena - sistēma.
Padoties sistēmai vai nē, tāds ir jautājums, uz kuru gribu atrast atbildi....
Bet tagad visiem labu nakti! Esiet uzmanīgi, nesaaukstējieties, pārdomājiet, vai esat sistēmā un tiekamies nedēļas nogalē Ķīpsalā, izstādē "Vide un enerģija".
pirmdiena, 2012. gada 15. oktobris
pirmdiena, 2012. gada 1. oktobris
Ņammātāji "Spicy Affair" un pārējais 15 dienās
Labvakar, cienītie!
Ir pagājusi tikai pirmā darba nedēļas diena, bet es jau jūtos sagurusi kā... hm.. trešdienā? Bet patiesībā man laikam tā arī patīk - lai ir tik daudz darāmā un visādas nodarbes, ka neatliek laika slinkošanai. Lekcijas, cītīga un ne tik ļoti gatavošanās praktisko darbu nodošanas termiņam, aerobika, koris un tam visam pa vidu mana tik iemīļotā, relaksējošā velobraukšana. O jā! Tie, kas vēl nav dzirdējuši vai redzējuši - Sabīne Rīgas ielās tagad redzama pārsvarā uz velosipēda, bet pēc pirmā brauciena ar lietusmēteli, domāju, ka ripināšos neatkarīgi no laika apstākļiem.
Kā jau jūs saprotat, ne jau tikai no vāveres riteņa sastāv mana ikdiena. Nesen laipni uzņēmām 20gadnieku pulkā pēdējo no manām zaļajām draudzenītēm. Ballīte bija prīmā - ar smiekliem, garšīgiem salātiem (ļoti garšīgiem!), dažāda veida padzērieniem, pēdējā transporta nokavēšanu (kā gan savādāk) un galu galā izdancāšanos pa vecās Rīgas estrādēm. Mērfija likums: vai nu ballīšu nav nemaz, vai visas vienā nedēļā. Protams, šis likums kārtējo reizi darbojās, kā rezultātā, uzreiz pēc 20 atzīmēšanas bija jādodas atzīmēt vasaras noslēgumu, kas arī, loģiski, sanāca tīri jautrs un interesants pasākumiņš. Pēdējo dienu notikumi...
Ceturtdiena. Korim, kurā es tik mīļuprāt dziedu, ir tāda jauka tradīcija, ka koristi, kuri nodziedājuši vienu sezonu, tiek iesvētīti biedra kārtā. Tā nu arī es tagad esmu tikusi pie jauniem vecākiem un "Juventus" biedra statusa. Urrā!
Piektdiena. Pamēģināju pirmo no senajām latviešu veģetārajām receptēm - to noteikti novērtēs mani norvēģu izcelsmes domubiedri. :) Aha, tiem, kam brīnumi - ir latviešiem SENAS veģetārās receptes. Ar senas es domāju ~80 gadus. Un šoreiz par pirmo bija lemts kļūt sakņu pudiņam. Mm, vēl šorīt ēdu!
Taču ne jau tāpat vien es nolēmu palutināt garšas kārpiņas - ciemos ieradās mana mīļā māmiņa. Un arī ciemos viņa nebrauca tāpat vien, bet gan tādēļ, lai kopā ar savu ne mazāk mīļo meitiņu apmeklētu tādu pasākumu kā "Chippendales". Agrāk skatījāmies TV kā reklamēja, ka LV būs šie seksīgie, un spriedām, ka aizbrauksim tad, kad man būs 18. Un lūk! Pienāca tā reize, kad man jau ir pāri 18, Chipi devās uz LV, un mēs devāmies pie viņiem. Pasākums ļoti gaumīgs - dziedāja viens ar ļooooti skaistu balsi, dejas bija horeogrāfiski nostrādātas, dažādi temati un, protams, vēl visādi citādi jaukumi, kas sievietēm tīri labi patīk. Nākošreiz iesim atkal!
Pabijām arī Miķeļdienas gadatirgū un sapirkām visādus labumus - gan ēdamus, gan neēdamus. Vispār kopsecinājums, ka cilvēki par lielu naudu pērk, ko patiesībā paši varētu uztaisīt, tikai drusku izdomas, pacietības un laika. Bet... tas jau laikam mūsdienu slinkajai sabiedrībai ir par grūtu.
Šajās brīvdienās esam piestrādājuši arī par auklītēm, un patiesībā mums tīri labi sanāca, tikai tie mazie gan prot pamatīgi nogurdināt.
Tas, kas jums varbūt šķita interesanti, intriģējoši vai kā savādāk neparasti ir šīsdienas runas materiāla nosaukums - ņammātāji. Jāsaka, ka tā nebūs pēdējā reize, kad eniiba parādīsies ar šādu nosaukumu. Kas tad īsti ir ņammātāji? Tā ir nesen dibināta kustība ar mērķi apsekot ēdināšanas iestādes Rīgā un tuvākā apkārtnē, lai noskaidrotu, kurā labprāt iegrieztos biežāk, kurā - pirmo un pēdējo reizi. Pirmā iestāde zem mikroskopa nonāca restorāns Antonijas ielā "Spicy Affair". Indiešu, āziešu restorāns, labā rajonā, netālu no manām ikdienas gaitām, nesen atvēries - tie laikam bija faktori, kādēļ izvēle krita tieši uz šo.
Atrašanās vieta - ļoti laba, Rīgas klusais centrs, jūgendstils visapkārt. BET varbūt tādēļ tā ir nepareiza izvēle, jo, kā zināms, šajā rajonā bieži apgrozās tūristi, kas vietējiem varētu spēlēt par sliktu cenu ziņā.
Interjers - ļoti skaisti, ne pārāk grezni, kas man patika, viegla romantika un intimitāte. Mīnuss - man likās, ka mūzika ir nepieskaņota kopējam tēlam. Mr.Lieliskais atzina, ka gribētu mīkstos krēslus.
Apkalpošana - viesmīle ļoti viesMĪLĪGA, pieklājīga, teica, ka izpalīdzēšot ēdiena izvēlē, bet galu galā īsti neizpalīdzēja. Jauki, ka traukus nesa tādus un tā, lai mums būtu ērtāk. Neuzbāzīga.
Ēdiens - restorānā ir pavāri tik tiešām no Deli un Japānas, kas padara ēdienu pilnīgi (gandrīz) autentisku. Mīnuss - ēdienkartē ir atzīmēta ēdiena asuma pakāpe ar čili pipara simboliņu - 1, 2, 3 pipariņi. Es paņēmu ceptu mājas sieru, kuram nebija neviena pipariņa, tomēr likās, ka spļaušu uguni! Mr.Lieliskajam bija menca ar 2 pipariņiem... Neveiksmīga bija mana dzēriena izvēle - svaigi spiesta burkānu sula arī ar pipariem, kas neļāva atveldzēt gandrīz sūrstošo muti. Nebija tā, ka negaršotu - garšoja, taču viss bija tik ass, pārāk ass, ka neļāva ēdienu kārtīgi un mierīgi izbaudīt, jo visu laiku domājām tikai par to, ka VISS IR TIK ASS!
Cenas - vairāk jau laikam tūristu maciņiem, taču bez galējībām. Mr.Lieliskais - par to naudu labāk varētu paēst lidiņā. :D
Lēmums - otrreiz neiesim. Ēdiens un serviss nebija slikti, taču, kā izteicās Mr. - too fancy. Laikam gan mēs esam no vienkāršās strādnieku tautas. Nepārprotiet, vakars bija lielisks - kompānija burvīga!
Ko mēs pasūtījām? Zivs fileja ķiploku mērcē, mājas siera Tikka, pildīta Naan maize ar kartupeļiem un sīpoliem, kola, burkānu sula ar pipariem.
Uz šādas gastronomiskas nots arī atvadīšos - līdz nākamajai reizei un nākamajam Ņammātāju izlaidumam!
Ir pagājusi tikai pirmā darba nedēļas diena, bet es jau jūtos sagurusi kā... hm.. trešdienā? Bet patiesībā man laikam tā arī patīk - lai ir tik daudz darāmā un visādas nodarbes, ka neatliek laika slinkošanai. Lekcijas, cītīga un ne tik ļoti gatavošanās praktisko darbu nodošanas termiņam, aerobika, koris un tam visam pa vidu mana tik iemīļotā, relaksējošā velobraukšana. O jā! Tie, kas vēl nav dzirdējuši vai redzējuši - Sabīne Rīgas ielās tagad redzama pārsvarā uz velosipēda, bet pēc pirmā brauciena ar lietusmēteli, domāju, ka ripināšos neatkarīgi no laika apstākļiem.
Kā jau jūs saprotat, ne jau tikai no vāveres riteņa sastāv mana ikdiena. Nesen laipni uzņēmām 20gadnieku pulkā pēdējo no manām zaļajām draudzenītēm. Ballīte bija prīmā - ar smiekliem, garšīgiem salātiem (ļoti garšīgiem!), dažāda veida padzērieniem, pēdējā transporta nokavēšanu (kā gan savādāk) un galu galā izdancāšanos pa vecās Rīgas estrādēm. Mērfija likums: vai nu ballīšu nav nemaz, vai visas vienā nedēļā. Protams, šis likums kārtējo reizi darbojās, kā rezultātā, uzreiz pēc 20 atzīmēšanas bija jādodas atzīmēt vasaras noslēgumu, kas arī, loģiski, sanāca tīri jautrs un interesants pasākumiņš. Pēdējo dienu notikumi...
Ceturtdiena. Korim, kurā es tik mīļuprāt dziedu, ir tāda jauka tradīcija, ka koristi, kuri nodziedājuši vienu sezonu, tiek iesvētīti biedra kārtā. Tā nu arī es tagad esmu tikusi pie jauniem vecākiem un "Juventus" biedra statusa. Urrā!
Piektdiena. Pamēģināju pirmo no senajām latviešu veģetārajām receptēm - to noteikti novērtēs mani norvēģu izcelsmes domubiedri. :) Aha, tiem, kam brīnumi - ir latviešiem SENAS veģetārās receptes. Ar senas es domāju ~80 gadus. Un šoreiz par pirmo bija lemts kļūt sakņu pudiņam. Mm, vēl šorīt ēdu!
Viņš arī tur bija. |
Pabijām arī Miķeļdienas gadatirgū un sapirkām visādus labumus - gan ēdamus, gan neēdamus. Vispār kopsecinājums, ka cilvēki par lielu naudu pērk, ko patiesībā paši varētu uztaisīt, tikai drusku izdomas, pacietības un laika. Bet... tas jau laikam mūsdienu slinkajai sabiedrībai ir par grūtu.
Šajās brīvdienās esam piestrādājuši arī par auklītēm, un patiesībā mums tīri labi sanāca, tikai tie mazie gan prot pamatīgi nogurdināt.
Tas, kas jums varbūt šķita interesanti, intriģējoši vai kā savādāk neparasti ir šīsdienas runas materiāla nosaukums - ņammātāji. Jāsaka, ka tā nebūs pēdējā reize, kad eniiba parādīsies ar šādu nosaukumu. Kas tad īsti ir ņammātāji? Tā ir nesen dibināta kustība ar mērķi apsekot ēdināšanas iestādes Rīgā un tuvākā apkārtnē, lai noskaidrotu, kurā labprāt iegrieztos biežāk, kurā - pirmo un pēdējo reizi. Pirmā iestāde zem mikroskopa nonāca restorāns Antonijas ielā "Spicy Affair". Indiešu, āziešu restorāns, labā rajonā, netālu no manām ikdienas gaitām, nesen atvēries - tie laikam bija faktori, kādēļ izvēle krita tieši uz šo.
Atrašanās vieta - ļoti laba, Rīgas klusais centrs, jūgendstils visapkārt. BET varbūt tādēļ tā ir nepareiza izvēle, jo, kā zināms, šajā rajonā bieži apgrozās tūristi, kas vietējiem varētu spēlēt par sliktu cenu ziņā.
Interjers - ļoti skaisti, ne pārāk grezni, kas man patika, viegla romantika un intimitāte. Mīnuss - man likās, ka mūzika ir nepieskaņota kopējam tēlam. Mr.Lieliskais atzina, ka gribētu mīkstos krēslus.
Apkalpošana - viesmīle ļoti viesMĪLĪGA, pieklājīga, teica, ka izpalīdzēšot ēdiena izvēlē, bet galu galā īsti neizpalīdzēja. Jauki, ka traukus nesa tādus un tā, lai mums būtu ērtāk. Neuzbāzīga.
Ēdiens - restorānā ir pavāri tik tiešām no Deli un Japānas, kas padara ēdienu pilnīgi (gandrīz) autentisku. Mīnuss - ēdienkartē ir atzīmēta ēdiena asuma pakāpe ar čili pipara simboliņu - 1, 2, 3 pipariņi. Es paņēmu ceptu mājas sieru, kuram nebija neviena pipariņa, tomēr likās, ka spļaušu uguni! Mr.Lieliskajam bija menca ar 2 pipariņiem... Neveiksmīga bija mana dzēriena izvēle - svaigi spiesta burkānu sula arī ar pipariem, kas neļāva atveldzēt gandrīz sūrstošo muti. Nebija tā, ka negaršotu - garšoja, taču viss bija tik ass, pārāk ass, ka neļāva ēdienu kārtīgi un mierīgi izbaudīt, jo visu laiku domājām tikai par to, ka VISS IR TIK ASS!
Cenas - vairāk jau laikam tūristu maciņiem, taču bez galējībām. Mr.Lieliskais - par to naudu labāk varētu paēst lidiņā. :D
Lēmums - otrreiz neiesim. Ēdiens un serviss nebija slikti, taču, kā izteicās Mr. - too fancy. Laikam gan mēs esam no vienkāršās strādnieku tautas. Nepārprotiet, vakars bija lielisks - kompānija burvīga!
Ko mēs pasūtījām? Zivs fileja ķiploku mērcē, mājas siera Tikka, pildīta Naan maize ar kartupeļiem un sīpoliem, kola, burkānu sula ar pipariem.
Uz šādas gastronomiskas nots arī atvadīšos - līdz nākamajai reizei un nākamajam Ņammātāju izlaidumam!
Abonēt:
Ziņas (Atom)